PICkit 5 Programmer (Orjinal Ürün) PG164150
5.842,30 TL
Barkod
PG164150
Fiyat
PIC KIT 5
MPLAB PICkit 5 IN-CIRCUIT DEBUGGER
Devre üstü programlayıcı ve hata ayıklayıcı
(P/N:PG164150)
Overview
The MPLAB® PICkit™ 5 in-circuit debugger/programmer enables quick prototyping and portable, production-ready programming for all Microchip devices, including PIC® microcontrollers (MCUs) and dsPIC® Digital Signal Controllers (DSCs), AVR® and SAM devices and Arm® Cortex®-based microprocessors (MPUs). It works alongside the MPLAB X Integrated Development Environment (IDE) to provide a powerful and easy-to-use Graphical User Interface (GUI) for debugging and programming. Alternatively, the MPLAB PICkit 5 in-circuit debugger/programmer can be used stand-alone with the MPLAB Programmer-to-Go (PTG) mobile app, allowing you to connect to the tool from your smartphone via Bluetooth®. With stand-alone programming features accessible from your smartphone, the MPLAB PICkit 5 in-circuit debugger/programmer is a versatile programming companion that lets you prototype and debug your solution and then unplug and bring the device with you to deploy that solution out in the field.
Note: The PICKit 5 is compatible with MPLAB X IDE version 6.10 and later. Download Now.
    • Improved Programmer-to-Go (PTG) support with the MPLAB PTG mobile app
    • Connect wirelessly from your smartphone via Bluetooth®
    • Select from multiple saved program images on the SD Card
    • Start programming from the app or by pressing on the logo
    • Supply 150 mA to the target
    • Option to be self-powered from the target (2.7V to 5V)